Prof.Dr. Nevzat Tarhan’dan “Değişen Dünya ve Aile” Konferansı

Haber: Eren Varlı

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğünün “ODAK 21. Yüzyıl Erzincan Aile Eğitimi” Projesi kapsamında Müftülük Konferans Salonunda Prof. Dr. Nevzat Tarhan tarafından “Değişen Dünya ve Aile” konulu konferans verildi.

Konferansın açılışı konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün; “Toplumun temeli olan aileleri, eğitim yoluyla çocuğun çok yönlü gelişimini desteklemek amacıyla bilgilendirmek ve bilinçlendirmek, toplumsal gelişme ve kalkınmaya ivme kazandırma sürecinde çok önemlidir. Türkiye’de son yıllarda önemli değişimler yaşanmıştır. Bu çerçevede iç göç, hızlı kentleşme, bölgesel farklılıklar, ekonomik krizler, çocuk ve genç nüfusunun hızla artması, işsizlik, aile içi şiddet gibi sebepler, çocuklar üzerinde olumsuz etkiler yaratmıştır. Çocuk istismarı ve aile içi şiddet konularındaki veriler özellikle risk altındaki çocuklar için ivedilikle koruma ve önleme tedbirlerinin hayata geçirilmesini gerekli kılmaktadır.

Bu proje ile de çocuğun en yakın çevresi olan anne-baba yoluyla, çocuğun çok yönlü gelişimini desteklemek, toplumsal gelişme ve kalkınmaya hız kazandırmak ve çocuğun eğitiminde en önemli olan aktör olan aileyi bilgilendirmek ve bilinçlendirmek böylece ilin eğitiminde katma değer oluşturmak amaçlanmaktadır” dedi.

Yoğun katılımın olduğu konferans bitiminde İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün tarafından Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a bakır işlemeli tabak hediye edildi. Prof. Dr. Nevzat Tarhan ise İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’e kitaplarını hediye ederek okuyucularına kitap imza etkinliği düzenledi.

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …