Projeler Fuarda Sergilendi

Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı gerçekleştirildi.

Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021 yılı 9. Destekleme Programı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı yapıldı. Bilim Fuarında araştırma türünden 6, incelemeden 5 ve tasarım türünden 11 proje çeşidi olmak üzere toplamda 22 proje sergilendi.

Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleştirilen fuara,  İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Eğitim Müfettişleri Başkanı Selahattin Kahraman,  İl MEM Şube Müdürleri  Hüseyin Erol, Yücel Kaplanoğlu, Abdulvahap Terece, Hasan Güneş, TÜBİTAK İl Koordinatörü, okul müdürleri, eğitim sendika temsilcileri, öğretmenler, veliler, okul öğrencileri ve davetliler katıldı. Fuarda sergilenen projelerin sunumunu; Okul Müdürü Gökmen Güler’in rehberliğinde proje yürütücüsü Lütfiye Arslan, 70 okul öğrencisi, 25 danışman öğretmen gerçekleştirdi. Birçok öğrenci velisinin de katılım sağladığı bilim fuarı 2 gün boyunca sergilenecek.

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ilgili Bilim Fuarına ilişkin düşüncelerini şu şekilde açıkladı: “Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 4006 Bilim Fuarı ilimizde bu yıl itibariyle sergilenen en geniş katılımlı fuarlardan bir tanesi oldu. İlimizde TÜBİTAK’ın birçok kategorisinde Türkiye’nin en iyi illerinden bir tanesi. 4006 Bilim Fuarı kategorisi de bunlardan bir tanesidir. Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin projesi hem sunum hem de içerik olarak katılımcılarımızın detaylıca incelemeleri gereken bir sergi oldu. Özellikle 22 projemizin bulunması onlarca projede 60 üzerinde öğrencimizin görev alması her alanda kendilerine özgü projelerinin olması ilgili fuarımızı kıymetli yapmıştır.  Şahsımı en çok sevindiren projelerin daha çok geri dönüşümle, yenilenebilinir enerjiyle ilgili olması; çocuklarımızın ve öğretmen arkadaşlarımızın bu konuya dikkatleri çekmek istemeleri olmuştur. Bu güzel eserleri, çalışmaları ortaya koyan başta öğrencilerimize, danışman öğretmenlerimize ve okul idarecilerimize teşekkür ediyorum.”

Yürütücülüğünü Harita Tapu Kadastro Alan Şefi Lütfiye Arslan’ın yaptığı Bilim Fuarında araştırma türünden 6, incelemeden 5 ve tasarım türünden 11 proje çeşidi olmak üzere toplamda 22 proje sergilendi.

Fuar alanında Mobilya ve Metal bölümleri öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan ürünlerde sergilendi.

Diğer Haber

Erzincan ve Çevrelerinde Beklenen Kuvvetli Yağışlara Dikkat !

Erzincan ve çevresinde kuvvetli yağışlar olabileceği  uyarısında bulunuldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı 12. Bölge Müdürlüğünden …