15 Temmuz Pazartesi , 2024

Radarla Hız Denetimi Gerçekleştirildi

Ülkemizde 2020 yılının ilk 10 aylık döneminde meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının %41’inin hız ihlallerine bağlı olarak meydana geldiği açıklandı. Kazaların önemli bir kısmının Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günlerinde olduğu istatistiklerce tespit edildi.

Dünya genelinde trafik kazalarının başlıca nedenlerinin ilk sırasında “aşırı hız” geliyor.  Sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek, hız başta olmak üzere araç kullanırken cep telefonuyla konuşmak, emniyet kemeri takmamak gibi ihlalleri önlemek amacıyla 08-09 Kasım 2020 tarihlerinde 2 gün süreyle ülke genelinde eş zamanlı “Hız Denetimleri” gerçekleştirildi.

Denetimler sonucunda 15 bin 507 araç ve sürücünün hız ihlali yaptığı tespit edilerek işlem yapıldı. Trafik ekiplerince sürücülere hem kendilerinin hem de diğer yol kullanıcılarının can güvenliklerini sağlamak için hız sınırları ile diğer trafik kurallarına uymaları hatırlatıldı. Denetimlerin devam edeceği belirtildi.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …