22 Şubat Perşembe , 2024

Ramazan Geceleri Cami ve Cemaat Buluşmaları Devam Ediyor

Erzincan İl Müftüsü Muharrem Gül, Yenimahalle Camii’nde cemaatiyle buluşup namazı müteakip sohbet, hal hatır sorma ve musafaha ile duada bulundu.

Erzincan İl Müftüsü Muharrem Gül, cemaatle olan buluşmasında, “bizler rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan bu Ramazan-ı şerif’in feyz ve bereketinden istifade etmeye çalışıyoruz. Rabbim hepimizi ebedi azaptan kurtulanlardan eylesin inşallah. Bizleri rızasına muvafık işler yapmaya muvaffak kılsın. Bu ne güzel birlik, beraberlik ve kaynaşmadır. Gençlerimizle, çocuklarımızla, kadınlarımızla, erkeklerimizle hep birlikte buradayız ve aynı manevi havayı teneffüs ediyoruz. Bu manzaranın güzelliği hakikaten bizi çok memnun ediyor. Ramazan, hakikaten mü’minler için bir değil, bir kaç kez bayram yapma hükmünde olan bir aydır. Zira, normal hayatımızda abur-cubur şeylerle doldurduğumuz midelerimiz oruç tutarak dinlenmek suretiyle bir nevi bayram ediyor. Akşam ise, iftar ederek nefislerimiz bayram ediyor. Yetmiyormuş gibi Rabbimiz bir de Ramazanın sonunda büyük bayramla teslimiyetini ifade eden kullarını ödüllendiriyor. Konuşmasının devamında Müftü Gül, “Allah’u Teâlâ hepimizi bu Ramazan günlerinden nasipdar eylesin ve bin aydan hayırlı Kadir gecesine ve bayrama hepimizi sağlık, afiyet içerisinde ulaştırsın. İbadetlerimizi makbul eylesin. Çocuklarımızı ve gençlerimizi sırat-ı müstakimde daim eylesin. Rabbimiz, en güzel şekilde vatan sevgisiyle, millet sevgisiyle, ezan, bayrak sevgisiyle yaşamayı hepimize nasip eylesin.” ifadelerini kullandı.

 

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …