Randevusuz Covid-19 Aşısı Başladı

Erzincan Valiliği Koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğünce Erzincan Cumhuriyet Meydanında ve Erzincanpark AVM’de Covid-19 Aşı uygulama çadırı kuruldu. İl Sağlık Müdürlüğünün yürüttüğü aşı kampanyası çerçevesinde vatandaşlara randevusuz aşı yapılıyor.

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Cumhuriyet Meydanında kurulan aşı çadırını ziyaret ederek yapılan aşı uygulaması hakkında İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik’ten bilgi alarak, görevli personele kolaylıklar diledi.

Covid-19 aşı uygulamasını yaygınlaştırmak ve randevusuz olarak vatandaşlara hızlı hizmet ulaştırmak amacıyla aşı uygulama çadırının kurulduğunu söyleyen Vali Makas, sağlık kuruluşlarının yanı sıra vatandaşların aşı çadırında randevusuz bir şekilde aşı yaptırabileceklerini söyledi.

Vali Makas Vatandaşları Aşı Olmaya İkna Etti

Covid-19 Aşı Çadırının önünde vatandaşların aşı olmaları için çalışan personel ile birlikte vatandaşlara aşı olmaları yönünde uyarılarda bulunan Erzincan Valisi Mehmet Makas, aşı olmaktan korkan iki kişiyi ikna ederek aşı olmalarını sağladı.

Vatandaşlara duyarlılıkları nedeniyle teşekkür eden Vali Makas, “İnşallah el birliğiyle uzmanların da aşı çağrısına hep birlikte yanıt vererek bu virüsle mücadelede başarılı olacağız” dedi

Cumhuriyet Meydanı ve Erzincanpark Avm ‘De Aşı Stantları Vatandaşların Hizmetinde Olacak

18 yaş üstü aşı olmayan herkes için tanımlanan Covid-19 aşısı; Cumhuriyet Meydanı ve Erzincanpark AVM ‘de kurulan aşı stantlarında ücretsiz olarak sabah 08:00 ile akşam 20:00 saatleri arasında sağlık ekiplerince uygulanacak. Aşı çadırlarının talebe göre Kurban Bayramına kadar hizmet vermesi planlanıyor.

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …