21 Şubat Çarşamba , 2024

Rektör Levent 256. Üniversitelerarası Kurul Toplantısı’na Katıldı

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Ege Üniversitesi’nin ev sahipliğinde ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın da katılımı ile gerçekleşen  256. Üniversitelerarası Kurul Toplantısı’na katıldı.

Toplantı, Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kampüs Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Prof. Dr. Yusuf Vardar  MÖTBE Kampüs Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya; YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Yükseköğretim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. H. Haldun Göktaş, Yükseköğretim Yürütme Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Naci Gündoğan ve Prof. Dr. Ömer Açıkgöz ile Yükseköğretim Kurulu  Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ve üniversite Rektörleri katıldı.

Türkiye’deki 209 devlet ve vakıf üniversitesinin rektörleri katıldığı  toplantıda, üniversiteler arasındaki akademik koordinasyon çalışmaları ve Üniversitelerarası Kurul’un gündemine ilişkin konular ele alındı. Toplantının ana gündem maddeleri arasında, üniversiteler arasındaki işbirliği ve koordinasyonun artırılması, araştırma faaliyetlerinin geliştirilmesi ve uluslararasılaşma konuları yer aldı.

Diğer Haber

Belediye’den Kadrolu İşçilere Yüzde 65 Zam Yapıldı

Toplu İş Sözleşmesi kapsamında, Erzincan Belediyesine çalışan kadrolu işçilerin maaşlarına taban yevmiye ve sosyal haklar …