16 Ağustos Salı , 2022

Rektör Levent NTV’de Yayınlanan “Doğru Tercih” Programına Canlı Yayın Konuğu Oldu

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, NTV’de yayınlanan “Doğru Tercih” programına canlı yayın konuğu oldu.

Saat 11:30’da yayınlanmaya başlayan ve devam eden tercih sürecinde öğrencilerin üniversite tercihlerini doğru yapmalarına yardımcı olmayı amaçlayan “Doğru Tercih” programına konuk olan Rektör Levent, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nin avantajlarından bahsederek öğrencilere Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’ni tercih etmeleri konusunda bilgi verdi.

Konuşmasına öncelikle Erzincan’ın samimi, ulaşım sorunu olmayan, güvenilir ve küçük bir butik şehir olduğundan bahsederek başlayan Rektör Levent, özellikle güvenliğin başta ebeveynler için olmak üzere tercih sürecinde çok önemli bir konu olduğunun altını çizdi. Ayrıca Erzincan’ın bir deprem şehri olmasına rağmen aynı zamanda depreme en hazır şehir olduğunu söyleyen Rektör Levent, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nin bir kampüs üniversitesi olduğunu belirterek öğrencilere kampüs üniversitesinde okuma önerisinde bulundu. ABD merkezli U. S. News & World Reports’un son verilerine göre Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nin Türkiye’de ilk 16. sıraya girme başarısı gösterdiğine ve bu bağlamda Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nin kaliteli bir akademik kadrosu olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Akın Levent, öğrencilere karar sürecinde kendilerine en uygun olan bölümleri seçmelerini önerdi. Rektör Levent, konuşmasını Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’ni tercih etmeleri durumunda öğrencilerin güvenlik, ulaşım, barınma ve kaliteli eğitim gibi konularda çok iyi imkanları bulacaklarını belirterek tamamladı.

Diğer Haber

Rektör Yardımcılığı Görevinde Devir Teslim Töreni

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcılığına atanan Prof. Dr. Çağrı Çırak düzenlenen devir teslim …