16 Haziran Pazar , 2024

Rektör Levent “Tercih Zamanı” Programına Online Olarak Canlı Yayın Konuğu Oldu

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, CNNTÜRK’te yayınlanan “Tercih Zamanı” programına online olarak canlı yayın konuğu oldu.

Adayların üniversite tercihlerini daha doğru ve optimal bir şekilde yapmalarına yardımcı olmayı amaçlayan “Tercih Zamanı” programına konuk olan Rektör Levent, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nin avantajlarından ve olanaklarından bahsederek öğrencilerin Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesini tercih etmeleri konusunda bilgi verdi. Konuşmasına Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin (EBYÜ) tarihçesinden bilgiler vererek başlayan Rektör Levent, daha sonra Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi bünyesinde bulunan akademik ve idari birimler hakkında kısa bir bilgilendirme yaptı. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesin de hali hazırda 24 bin civarında öğrenci mevcudu olduğunu ve bunların %48,3’ünü kız öğrencilerin oluşturduğunu belirten Rektör Levent, 2019 yılında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesin de 76 olan yabancı öğrenci sayısının 2021-2022 yılında 575’e yükseldiğini ve bu sene ise 1000-1100 bantlarında olacağını söyleyerek ülkemizin kültür elçisi olacak yabancı öğrencileri başta Cumhur Başkanımız ve Yüksek Öğretim Kurumu olmak üzere herkesin önemsediğini vurguladı. “Eğer şu an öğrenci olsaydım ben de EBYÜ’de okumak isterdim”, diyen Rektör Levent, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin bir kampüs üniversitesi olması, şehrin küçük, ulaşımı kolay, öğrenci yanlısı, sempatik ve güvenilir bir yer olmasından dolayı EBYÜ’de öğrenci olmanın güzel bir şey olacağının altını çizdi.

Erzincan büyük bir sanayi şehri olmamasına rağmen öğrencilerin Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan fabrikalarda kolaylıkla staj yapma imkanları bulduklarını belirten Rektör Levent, ayrıca hem Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin hem de şehrin sağladığı olanaklarla öğrencilerin oldukça fazla sportif, sosyal ve kültürel faaliyetler yapma imkanları elde edeceklerini vurguladı. Mezunlarının KPSS’de önemli derecede başarı elde ettiklerini belirten Rektör Levent, EBYÜ’nün istihdam konusunda öğrencilerine büyük avantajlar sağladığını söyledi. Ayrıca Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’ni kazanacak öğrencilere, ilk tercihleri olması kritrine göre Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesindeki öğrencilik hayatı boyunca Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) tarafından burs verileceğini müjdeleyen Rektör Levent, konuşmasını tercih yapacak öğrencilere; tercih yaparken öncelikle puanlarına göre değil de kendilerine uygun mesleklere ve bölümlere, sonra puanlarına uygun bölümlerin olduğu bölümlerde yer alan akademik kadrolara bakarak ve en son olarak da bölümlerinin olduğu üniversitelere, şehirlere ve üniversitelerde daha önce okumuş kişilerden görüş alarak değerlendirme yapmalarını önererek konuşmasını tamamladı.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …