22 Şubat Perşembe , 2024

“Sağlık İçin Çalışıyoruz, Evde Kal Erzincan”

Erzincan’da Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Salih Baba Kız Öğrenci Yurdu konaklamak isteyen sağlık personelinin hizmetine sunuldu. Korona virüs salgınına karşı mücadele eden sağlık çalışanlarının konaklamaları için Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü kendi Sosyal Tesislerini ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürlüğüne bağlı Salih Baba Kız Öğrenci Yurdunu konaklamak isteyen sağlık personelinin hizmetine sundu.

Dünyayı saran ve Türkiye’de de ölümlere neden olan Korona virüs salgını sonrası sağlık personelleri yoğun bir mesai içine girdi. Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü sağlık personeli için çok önemli bir adım attı.

Erzincan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik, konu hakkında yaptığı açıklamada;  “Koronavirüs salgını ile mücadele ettiğimiz bu günlerde sağlık hizmetlerimizi kesintisiz sürdürebilmemiz ve salgının yayılmasını önlemek adına personellerimizin yakın çevresine temaslarını azaltmak amacı ile Erzincan İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Sosyal Tesisimiz ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürlüğüne bağlı Salih Baba Kız Öğrenci Yurdu konaklamak isteyen sağlık personellerimize aktif olarak ücretsiz hizmet vermeye başlamıştır. Tüm Sağlık çalışanlarımıza önemle duyurulur. Sağlık İçin Çalışıyoruz, Evde Kal Erzincan” dedi.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …