16 Haziran Pazar , 2024

Şahin, Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddet Her Geçen Gün Artıyor

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı M.Gökhan Şahin, Erzincan’ın Tercan İlçesi’nde görevli doktorun, hasta  yakınının saldırıya uğraması üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Erzincan’ın Tercan İlçesi 3 Nolu Aile Sağlık Merkezi’nde yaşanan olay üzerine açıklama yapan Türk Sağlık Sen Şube Başkanı M.Gökhan Şahin, Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet her geçen gün artarak devam ediyor açıklamasında bulundu.

Konuşmasının devamında Şahin: ‘ Daha bir kaç gün önce İstanbul Cam Sakura Hastanesinde gözü dönmüş caniler tarafından hamile sağlık çalışanı hemşire arkadaşımıza darp haberleri gündemini korurken, bugün de Erzincan, Tercan  İlçesi Aile Sağlığı merkezinde görevli Doktor arkadaşımız hasta yakını tarafından darp edilmiştir. Öncelikle Aile hekimi olan doktor arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Görevini yapmaya çalışan hekimimizin önce görevini yapmasına engel olmak, daha sonrada saldırmak hiç bir şekilde kabul edilemez olup, ilgili kişiler hakkında gerekli yasal işlemin ivedikle yapılmasını bekliyoruz.Kıymetli basın mensupları;Sağlıkta şiddet ülkemizde ve ne yazık ki ilimizde de artarak devam etmektedir. Şunu hiç bir zaman unutmayalım şifa dağıtan ellere yapılan bu şiddet olaylarını kınıyor, bu pandemi sürecinde evinden, ailesinden, çocuğundan ayrı kalmak zorunda kalan hekimlerimize hemşirelerimize ve tüm sağlık çalışanı arkadaşlarımıza yapılan bu saldırıların gerekli cezai yaptırımlar ile cezalandırılmalarını beklemekte olup, tüm kamuoyuna bilgilendirip, saygılarımızı sunarız’ diye konuştu.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …