12 Ağustos Cuma , 2022

Satışları Yapılan Eserlerle Öğrencilere Destek Sağlanacak

Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı Meslek teknolojileri dersi kapsamında yapılan eserler açılan kermes ile satışları yapılarak ihtiyaçlı öğrencilere destek sağlanacak.

Erzincan Cumhuriyet Meydanında açılan kermeste Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun , İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Murat Demir, Şube Müdürleri Hana Güneş, Hüseyin Erol, Okul Müdürleri. Öğrenci ve velileri katıldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sergi ve kermes ile ilgili bilgi veren Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Gökmen Güler, “Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak 2021-2022 eğitim öğretim yılında yıl boyunca atölye teknolojileri alanında öğrencilerimizin yapmış oldukları eserlerin sergilendiği kermes alanında bulunuyoruz. Burada yapılan sergide aynı zamanda kermesimizde ihtiyaçlı öğrenci ve ailelerimiz için kullanılmak üzere öğrenci veli ve öğretmenlerimizin katkıları ile elde edeceğimiz geliri ihtiyaçlı öğrencilerimiz için kullanacağız. Kermesimizin hazırlanmasında destek veren Erzincan Belediyemize ve İl milli Eğitim Müdürlüğümüze ayrıca teşekkür ederim” dedi.

Kısa bir teşekkür konuşması yapan Erzincan İl Milli Eğitim Müdür vekili Murat Demir, “Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen, öğrenci ve veli işbirliği ile yapılan kermesten elde edilen gelirler Okulumuzun ihtiyaçlı öğrencileri ile paylaşılacak. Kermesin düzenlenmesinde emekleri olan tüm paydaşlara buradan teşekkür ediyorum” dedi.

Tüm stantları gezerek öğretmen ve öğrencilerden bilgi alan Erzincan Belediye başkanı Bekir Aksun ise konuşmasında, “Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimizin yapmış oldukları ürünlerin sergilendiği alanda bulunuyoruz. Erzincan ve Ülkemizin vasıflı elemana ihtiyacı olduğu bu dönemde buradaki arkadaşlarımızın mesleki eğitim alanında yapmış oldukları bu çalışmalardan oldukça memnunuz. Bu çalışmaları yapanların sanat erbabı olması gereken kişilerin topluma kazandırılması gerektiğine, ben her işten anlarım anlayışının tarih olduğunu, kişinin ya işten anladığı ve anladığı işten de ehil olmalı. Burada yapılan çalışmalarda öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Sanat alanında gelişim gösterilmesi için inşallah sanat okullarımızın gelişmesi noktasında yeni yerlerin temin edilmesi ve sanayi ile de özleşen bir okul yapılmasına çalışıyoruz. Sanayi de böyle bir beklenti var. Orada ki alanla entegre olabilecek okullarımız Erzincan’da şekillendiğinde Bu okullarımızda ihtiyaç duyulan alanlarda öğrencilerimizin yetişmesi ile hem ilimize hem de ülkemize ekonomik alanda katkı sağlayacaktır. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” sözlerine  yer verdi.

Cumhuriyet Meydanında Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından açılan kermese ilgi gösteren vatandaşlar, öğrencilerin yapmış oldukları eserleri çok beğendiklerini ifade ederek emeği olanlara teşekkür etmeyi ihmal etmediler.

Diğer Haber

Resmi İlanların Sosyal Ağlarda Paylaşım Esasları Belirlendi

Basın İlan Kurumu, sosyal ağ hesaplarında resmi ilanları haberleştirerek paylaşan gazetelerin ek gösterge alabilmek için …