Şehit Aileleri ve Gazilerle Yemekte Bir Araya Gelinindi

Erzincan’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Erzincan Valiliği ve Erzincan Belediyesi tarafından Şehit Aileleri ve Gaziler onuruna yemek programı düzenlendi.

Düzenlenen programa Vali  Mehmet  Makas ve eşi Elif Makas, 3’üncü Ordu Komutanı Korgeneral Yavuz Türkgenci ve eşi, 3’üncü Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala ve eşi, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve eşi, Erzincan Cumhuriyet Başsavcı Vekili İrfan Alper, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent ve eşi, Vali Yardımcısı Mehmet Deniz Arabacı, Erzincan Eski Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol,  Erzincan İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, Erzincan İl Genel Meclisi Başkanı Bekir Yıldız, Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Sulu, Erzincan Şehit Aileleri Derneği Başkanı Abdulkadir Zengin, Erzincan Muharip Gaziler Derneği Başkanı Sabri Taş, Şehit Aileleri, Gaziler, kamu kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Kur’anı Kerim tilaveti ile başlayan programda sırasıyla birer konuşma yapan Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Sulu, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve 3’üncü Ordu Komutanı Korgeneral Yavuz Türkgenci, birlik ve beraberlik mesajları vererek, şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilere sağlıklı uzun ömürler dilediler.

Programda son olarak konuşan Vali Mehmet Makas, “15 Temmuz darbe girişimi; bu milletin bağımsızlığına, birliğine, bayrağına yapılmış, dış güçlerin desteklediği bir darbe girişimiydi. Bu hain girişime; askeriyle, polisiyle, sivil halkıyla 7’den 77’ye bu vatanın evlatları karşı koymuştur. 15 Temmuz karanlık gecesinin sabahında 251 vatan evladımız şehit olmuştur. Bu şehitlerimizden 4’ü Erzincanlı kahramanlarımızdır. Vatanımız, milletimiz, bayrağımız, birliğimiz ve beraberliğimiz için Ergenekondan günümüze kadar şehadet şerbeti içmiş tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin, şefaatlerine bizleri nail etsin. Şehitlerimizin Aileleri bizlere emanettir. Gazilerimiz bizim onurumuzdur, Allah hayırlı uzun ömürler versin hepsine. Allah bir daha bizlere böyle ihanetler yaşatmasın.” dedi.

Düzenlenen programda şehit yakınları ve gaziler ile aynı masayı paylaşan Vali Makas ve beraberindeki protokol mensupları, salonda bulunan masaları da tek tek gezerek, şehit aileleri ve gazilerle görüştüler.

  

Diğer Haber

CHP Erzincan’dan Büyük Emekli Mitingine Davet

CHP Erzincan İl Başkanlığı tarafından Büyük Emekliler Mitingi öncesi hakkında Dörtyol Meydanı’nda basın açıklaması yapıldı. …