20 Mayıs Pazartesi , 2024

Şehit Güler İçin Erzincan’da Uğurlama Töreni Düzenlendi

Pençe-Kilit Operasyon Bölgesi’nde Şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Selman Güler’in naaşı defin için memleketi Gümüşhane ili Kelkit ilçesi Başpınar Köyü’ne götürülmek üzere havayolu ile Erzincan’a getirildi. Şehidin cenazesi havalimanında düzenlenen uğurlama töreniyle memleketi Gümüşhane’nin Kelkit ilçesine karayoluyla gönderildi.

Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’nda düzenlenen uğurlama törenine, Vali Mehmet Makas, 3. Ordu Komutanı Korgeneral Yavuz Türkgenci, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Cumhuriyet Başsavcı Vekili İrfan Alper, kamu kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askeri ve sivil erkan katıldı.Uçaktan askerler tarafından indirilen şehidin naaşı, Vali Mehmet Makas ve beraberindeki protokol mensupları tarafından dualar ve tekbirler eşliğinde omuzlarda taşınarak cenaze aracına konuldu. Vali Makas ve beraberindekiler daha sonra Şehit Piyade Sözleşmeli Er Selman Güler’in naaşını selamlayarak, memleketi olan Gümüşhane ili Kelkit ilçesi’ne uğurladılar.

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …