20 Mayıs Pazartesi , 2024

‘‘Şehitlik ve Gazilik, Milletimiz İçin Şereflerin En Yücesidir”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Aksun mesajında; “Bugün üzerinde huzur ve kardeşlik ortamı içinde yaşadığımız bu ülke şehitlerimiz ve gazilerimizin bizlere emanetidir. Şehitlik ve Gazilik, milletimiz için şereflerin en yücesidir” dedi.

Erzincan Belediye BaşkanıBekir Aksun mesajında şu ifadelere yer verdi; “Gaziler günü istiklalimizi, özgürlüğümüzü, birlik ve beraberliğimizi borçlu olduğumuz gazilerimizin hatırasını yâd etme ve onlara şükranlarımızı bir kez daha ifade etme günüdür.Şehitlik ve Gazilik, milletimiz için şereflerin en yücesidir. Türk Milleti vatanı, bayrağı ve onuru için canını bir an bile tereddüt etmeden feda etmiş ve asırlardır bunun örneklerini vererek kahramanlık destanları yazmıştır.

Bugün üzerinde huzur ve kardeşlik ortamı içinde yaşadığımız bu ülke şehitlerimiz ve gazilerimizin bizlere emanetidir. Bu mukaddes emaneti hassasiyetle korumak ve gelecek nesillere gurur duyacakları bir Türkiye bırakmak şehit ve gazilerimize vefa borcuzdur.Bu minnet ve şükran duyguları içinde bugün de aynı azim ve kararlılıkla milletimizin huzur ve güvenliği için canlarını ortaya koyan, 19 Eylül 1921’de Gazilik unvanını alan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tarih boyunca vatanı, bayrağı ve onuru için mücadele eden kahramanlarımıza, aziz şehitlerimize ve ebediyete intikal eden gazilerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan gazilerimize ise aileleriyle birlikte sağlıklı uzun ömürler diliyorum’’ dedi.

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …