20 Haziran Perşembe , 2024

“Şehrimdeki Doğa, Tarih ve Kültür Keşiflerim-3” Açılışı Yapıldı

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları kategorisindeki “Şehrimdeki Doğa, Tarih ve Kültür Keşiflerim-3” Projesi açılışı yapıldı.

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına Erzincan Beşsaray Ortaokulunda görevli Murat Utku’nun TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları alanında hazırlamış olduğu ve yürütücülüğünü yaptığı “Şehrimdeki Doğa, Tarih ve Kültür Keşiflerim-3″ konulu projenin açılışı 01.07.2021 saat 10.30’da 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Açılışa İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Şube Müdürleri Abdullah Şahin, Fikret Ayaz, Hüseyin Erol, okul idarecileri, veliler ve projede görevli öğrenciler katıldı.

Erzincan Belediyesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Erzincan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Erzincan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Erzincan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü, Erzincan Doğa Koruma ve Millî Parklar İl Şube Müdürlüğü, TCDD Erzincan İşletme Müdürlüğünün katılımcı kurumlar olarak yer aldığı TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları koduyla desteklenen (Proje No:121B709) ”Şehrimdeki Doğa, Tarih ve Kültür Keşiflerim-3” adlı projenin 01 Temmuz 2021 – 09 Temmuz 2021 tarihleri arasında yapılması planlanıyor.

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları koduyla desteklenen (Proje No:121B709) söz konusu proje doğrultusunda 7. sınıftan 8. sınıfa geçen 30 asıl, 6 yedek öğrenci ile proje ekibi belirlenen etkinlik programı doğrultusunda Erzincan’ın doğal alanlarından Ekşisu Sazlığı, Ergan Dağı, Kemaliye Karanlık Kanyon, Çağlayan Girlevik Şelalesi ile Refahiye Dumanlı Tabiat parkında doğa eğitimi; Altıntepe, Terzibaba Türbesi, Kemah Kalesi, Kemah Evleri,  İliç Bağıştaş Tren İstasyonu, Kemaliye Ali Demirsoy Doğa Tarih Müzesi, Ahmet Kutsi Tecer Kültür Evi ve Kemaliye Evlerinde kültürel miras eğitimi yapılacak.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …