Seminerler İlçelerde Tamamlandı

TÜBİTAK/TEKNOFEST projeleri 2023 yılı süreç bilgilendirme ve eğitim seminerleri tüm ilçelerde tamamlandı.

2023 Yılı TÜBİTAK Proje Yarışmaları “Süreç Bilgilendirme ve Eğitim Seminerleri” çalışmaları merkez ilçeden sonra il genelinde yaygınlaştırılması yapılarak ilçelerde de bilgilendirme toplantıları tamamlandı.

 

27 Ekim 2022 Perşembe  günü Üzümlü, 1 Kasım 2022 Salı günü Otlukbeli ve Çayırlı, 2 Kasım 2022 Çarşamba günü Tercan, 3 Kasım 2022 Perşembe Refahiye ve Kemah, 4 Kasım 2022 Cuma günü de İliç ve Kemaliye ilçelerine bağlı ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde görev yapan okul yöneticileri ile okul TÜBİTAK koordinatörlerinden oluşan toplamda 108 eğitimciye TÜBİTAK Bilim Toplum, Bilim İnsanı Destekleme Programları ile TEKNOFEST 2023 yarışmalarına ilişkin süreç bilgilendirme eğitim semineri gerçekleştirildi.

Eğitim seminerlerinde, ilgili programlara ilişkin genel eğitim sunularının ardından okul TÜBİTAK koordinatörleri okullarında yapacakları iş ve işlemlere yönelik proje başvuru rehberliğinde bulunuldu. Yaklaşık 2 saat süren eğitim seminerlerinde, ilçelerin geçmiş yıllardaki istatistik durumlarına değinilip başarı grafiklerini artırma noktasında 2023 yılı yol haritası çizildi.

Diğer Haber

Erzincan ve Çevrelerinde Beklenen Kuvvetli Yağışlara Dikkat !

Erzincan ve çevresinde kuvvetli yağışlar olabileceği  uyarısında bulunuldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı 12. Bölge Müdürlüğünden …