20 Ağustos Cumartesi , 2022

Sene Başı Psikolojik Danışman Öğretmenler Toplantısı ve Okul Ziyaretleri Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, 16.09.2021 saat 09.00 da Erzincan Lisesi Konferans salonunda 2021-2022 eğitim öğretim yılı sene başı psikolojik danışmanlar toplantısına katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Gün; Erzincan ilimizde PDR faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulunarak, PDR faaliyetlerinin okullarımız için vazgeçilmez olduğunu ifade etti. Pandemi sonrası okullarımızın tam olarak açılmasıyla birlikte eğitim öğretim faaliyetlerine hız kesmeden devam edileceğini, bu süreçte okul psikolojik danışmanlarına büyük görevler düştüğünü sözlerine ekledi Ayrıca mesleki eğitim ve meslek liselerinin önemine değinerek, özellikle LGS sonrası yönlendirmelerde ortaokullarda görev yapan psikolojik danışmanlarımızın yapacağı öğrenci ve veli görüşmeleri sürece katkı sağlayacaktır dedi.

Hezarfen Ahmet Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İpekyolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini de ziyaret eden Gün, Erzincan’da akademik durum hakkında değerlendirmelerde bulundu. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının devamlılığının önemini vurgulayarak, öğrencileri pandemi ve yüz yüze eğitime geçiş süreci hakkında bilgilendirdi. Sınav sürecinde öğretmenleriyle iletişim halinde olmaları gerektiğini, ve çalışan öğrencinin mutlaka amacına ulaşacağını söyledi. Okul İdarecileri ve öğretmenlerle bir araya gelen Aziz Gün, TYT ve AYT Sınavları hazırlığında öğrencilere sağlanması gereken motivasyon, TÜBİTAK ve AB projeleri hakkında görüş alışverişinde bulundu. Sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı dileklerini ileterek ziyaretlerini tamamladı.

Diğer Haber

Sözleşmeli er teminine ilişkin başvurular açıldı

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr’de yer alan bilgiye göre,Milli Savunma Bakanlığı, Kara, Deniz ve …