16 Ağustos Salı , 2022

Seri Denemeler Tamamlandı

‘Destekleme ve Yetiştirme Kursları’ kapsamında üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için yapılan seri denemeler tamamlandı.

Erzincan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ‘Destekleme ve Yetiştirme Kursları’ kapsamında üniversite sınavına hazırlanan lise mezunlarına yönelik deneme sınavları tamamlandı. Sene boyunca öğrencilerin eksiklerini görmek için hazırlanan deneme sınavlarında öğrenciler eksiklerini görerek sınav stresini de atmaya çalıştı.

Erzincan Halk Eğitim Merkezi’nde eğitim sezonu içerisinde yapılan deneme sınavlarında  öğrenciler, belirli zamanlarda yapılan deneme sınavlarıyla çalışmalarındaki sonuçları ve eksikleri görüyorlardı.

Bu kapsamda Erzincan’da ‘Destekleme ve Yetiştirme Kursları’ 2021- 2022 eğitim öğretim yılında  sınava hazırlanan öğrencilere katkı sunmaya çalıştı. DYK kapsamında üniversite sınavına hazırlanan lise mezunu öğrenciler, gönüllü olarak katıldıkları denemelerde kendilerini test ederek eksik konular üzerinde bilgi sahibi olarak sınava daha iyi hazırlanmaya çalıştılar. Her deneme sınavlarından sonra öğrenciler eksik olduğu konuları görerek hedeflerine ulaşmak için çalışmalarını bu noktada sürdürdü.

Diğer Haber

Rektör Yardımcılığı Görevinde Devir Teslim Töreni

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcılığına atanan Prof. Dr. Çağrı Çırak düzenlenen devir teslim …