20 Mayıs Pazartesi , 2024

Sınır Hattında Görevli UMKE Ekibi Erzincan’a Döndü

Hakkari Bölgesinde yürütülen Pençe Şimşek ve Pençe Yıldırım Harekatı’nda görev almak üzere sınıra giden UMKE ekibi Erzincan’a döndü.

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğünce Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Hakkari sınırları içerisinde yürütülmekte olan “Pençe Şimşek ve Pençe Yıldırım” harekâtında acil sağlık hizmetleri sunmak üzere bölgeye 3 grup Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) görevlendirildi. 1. grup UMKE ekipleri  güvenli bir bölgede seyyar hastane kurarak 2. grup UMKE ekipleri ile 1 ay acil sağlık hizmeti sunup görevlerini yaparak Erzincan’a  dönüş yaptılar. 3. grup UMKE ekipleri sınır bölgesinde hala sağlık hizmeti vermeye devam ediyorlar.

Erzincan’a  dönüş yapan UMKE ekipleri kabul eden İl Sağlık Müdürü  Doç.Dr. Erkan Hirik, Sağlık camiasının, Türk Silahlı Kuvvetlerinin her daim yanında olduğunu vurgulayarak; ‘’Vatan sevgisini bize yaşayarak gösteren, görev verildiği an evini, ailesini geride bırakarak ekip ruhuyla en ön safta yerini alan UMKE ekibimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Camiamızın içinde gönüllü ve fedakâr sağlıkçılarımızın olması bizleri gururlandırıyor. İnşallah bu ekip ruhu, vatan aşkı ve millet sevgisi ile daha nice güzel hizmetlerde birlikte oluruz” diyerek hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …