16 Ağustos Salı , 2022

Sosyal Güvenlik Haftası Başladı

16- 20 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla Erzincan Belediyesi önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı.

Erzincan Belediyesi önünde 16. Gerçekleştirilen  çelenk sunma merasimine Erzincan Sosyal Güvenlik Kurumu  İl Müdürü Av. Burcu Tatoğlu, SGK müdür yardımcıları ve kurum çalışanları katıldı.

Gerçekleştirilen çelenk sunma merasiminin ardından bir açıklama yapan Erzincan Sosyal Güvenlik Kurumu  İl Müdürü Av. Burcu Tatoğlu: ‘ kurumumuzu paydaşlarına tanıtmak, sosyal güvenlik kavramının toplumumuzun tüm bireyleri tarafından bilinmesini sağlamak, vatandaşlarımızı hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirmek, toplumda sosyal güvenlik bilinci oluşmasını sağlamak amacıyla 2008 yılından itibaren her yıl kurumumuzun kuruluş günü olan 16 Mayıs’ı içine alan hafta ‘ Sosyal Güvenlik Haftası’ olarak tüm yurtta ve İl Müdürlüklerinde çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

Bu yıl 16- 20 Mayıs 2022 tarihleri arasında 16’ncısı kutlayacağımız Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında; Sivil toplum kuruluşlarına, işverenlerimize, meslek odalarına ve kamu yöneticilerine ziyaretler gerçekleştirilecek. Hafta boyunca Sosyal Güvenlik Haftası için hazırladığımız yazılı ve görsel tanıtım ve bilgilendirici materyaller vasıtasıyla vatandaşlarımıza ulaşıp bilgilendirmeler yapılacaktır. Hafta boyunca ilimizde en çok istihdama katkıda bulunan, en çok engelli, kadın, şehit yakını ve gazi istihdamı yapan, kurumumuza olan primlerini düzenli ödeyen işverenlerimiz ziyaret edilerek, kendilerine Teşekkür Belgesi takdim edilecektir. İlimizde faaliyet gösteren yerel tv kanallarında Sosyal Güvenlik bilincinin arttırılması ve kayıt dışı istihdamın önlenmesi konusunda televizyon programları yapılacak. Sosyal Güvenlik Haftası nın ülkemizin tüm kesimleri için kutlu olmasını ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum’ dedi.

Diğer Haber

Rektör Yardımcılığı Görevinde Devir Teslim Töreni

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcılığına atanan Prof. Dr. Çağrı Çırak düzenlenen devir teslim …