Sosyal Medyadan İstedi, Akülü Arabasına Kavuştu

Ankara’da 5 yıl önce trafik kazası geçiren daha sonra tekerlekli sandalyeye mahkûm olan Sinan Ç. (16) akülü arabasına kavuştu.

Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Erzincan Valiliği ve Erzincan Gönüllü Gençler Derneği tarafından organize edilen kampanya ile 5 Yıl önce Ankara’da geçirdiği Trafik kazasından sonra tekerlekli sandalyeye mahkûm olan Sinan Ç. (16) akülü arabasına kavuştu.

Sosyal medya üzerinden bir video ile Erzincanlılardan yardım isteyen Sinan Ç.’nin isteği Gönüllü Gençler Derneği’nin başlattığı kampanya ile karşılık buldu. Erzincan’ın önde gelen iş adamlarının desteğiyle maddi tutarı yaklaşık 8 bin TL olan akülü araba dün Erzincan Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı’nın da katıldığı bir organizasyon ile sahibine verildi. Merkeze bağlı Yalınca köyünde 5 kardeş ve 7 nüfusla 70 metrekarelik bir evde ikamet eden ve yürüme yetisi olmayan ailenin oğulları Sinan Ç. kendisine hediye edilen akülü arabadan sonra sevincini gizleyemedi.

1 kolu 1 ayağı felçli olan, daha önce kullandığı tekerlekli sandalyeyi de ancak bir ayağı ile ittirmek suretiyle geri geri giderek kullanabilen Sinan Ç., özellikle maddi bağış sahipleri olmak üzere kendisini destekleyen herkese teşekkür etti.

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …