20 Mayıs Pazartesi , 2024

“Staj Seferberliği Projesi” Sona Erdi

Cumhurbaşkanlığı tarafından  başlatılan “Staj Seferberliği Projesi” kapsamında Erzincan İl Müftülüğünce yürütülen staj programı sona erdi.

Staj eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencileri kabul eden Erzincan İl Müftüsü Burhan Çakır, “Öğrencilerimiz, staj süresi boyunca müftülük içindeki birimlerle, müftülüğe bağlı Kur’an kursları, gençlik merkezi, sevgi evleri, cezaevindeki manevi danışmanlık hizmetleri ve alo fetva gibi pek çok birimi gözlemleme fırsatı bulup, işleyişleri hakkında bilgi sahibi oldular. Bu kazanımlarını da paylaşarak, birçok kişinin bilgi sahibi olmasına vesile olacaklar. Bu programın, Başkanlığımız ve öğrencilerimiz adına faydalı olduğu kanaatindeyiz. Öğrencilerimizi misafir etmekten memnuniyet duyduk. Bundan sonraki çalışmalarınızda muvaffakiyetler diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Stajyer öğrenciler, İl Müftüsü  Burhan Çakır başta olmak üzere Müftülük personeline, kendilerine gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür ederek mezun olduktan sonra müftülük bünyesinde görev almaktan mutluluk duyacaklarını belirttiler.

Akabinde Stajyer öğrencilere “Katılım Belgeleri” ni İl Müftüsü  Burhan Çakır takdim etti

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …