“Tarım Sigortaları Havuzu” Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından “Tarım Sigortaları Havuzu” hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Şahin ve TARSİM Malatya Bölge Müdürü Bülent Zelyurt’un katılımıyla “Tarım Sigortaları Havuzu” hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.Toplantıda, devlet destekli tarım sigortaları sisteminin işleyişi, TARSİM 2023 yılı uygulama talimatları hakkında sunum yapan Zelyurt, üreticilerden gelen soruları cevapladı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından  çiftçilere hizmet etme noktasında büyük gayret içerisinde olduklarını söyleyen Erzincan  İl Tarım ve Orman Müdürü Şahin; “tarım sigortalarında asıl amaç, doğal afet ve hastalıkların, tarım ve hayvancılıkta neden olduğu zararları karşılayıp, üretimin devamlılığını sağlamaktır. Üreticilerimizin olası bir tabii afetten etkilenmeleri durumunda zararlarını en aza indirmeleri, devlet tarafından karşılanan Tarım Sigortasını yaptırmaları ile mümkün olacaktır” dedi.

Diğer Haber

Erzincan ve Çevrelerinde Beklenen Kuvvetli Yağışlara Dikkat !

Erzincan ve çevresinde kuvvetli yağışlar olabileceği  uyarısında bulunuldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı 12. Bölge Müdürlüğünden …