Tarıma Destek Oluyorlar

Erzincan Gül Celal Toraman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarım bölümü öğrencileri, hem eğitimlerini sürdürüyor hem de yetiştirdikleri mevsimlik ürünlerle tarıma destek oluyorlar.

Okulda teorikte gördükleri eğitimi okul bahçesinde  kurdukları sera alanında pratiğe döken öğrenciler iyi bir tarım tekniğinin nasıl yapıldığını aşama aşama öğreniyorlar. Erzincan Gül Celal Toraman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  teknik müdür yardımcısı Abdullah Çiftçi, biz burada tarım öğrencilerimizle beraber seramızı kalkındırmaya çalışıyoruz diyerek konuşmasında şunlara yer verdi  ; “  Seramız eğitim maksatlı kurulmuştur. Burada ki amacımız öncelikle tarım insanı yetiştirmek daha sonra tarım için gerekli olan  üretimi sağlamaktır. Öğrencilerimiz şuan da mevcutta ki domatesin kök bazlı doldurma işlemini yapmaktalar. Kış dönemi süresince de marul, maydanoz, tere gibi bitkiler yetiştirdik. Bundan sonra ki süreçte de domates, salatalık, biber, patlıcan  gibi ürünler yetiştireceğiz. Öğrencilerimiz burada teorikte öğrendiklerini pratiğe dökerek öğrencilerimizin tarım insanı olarak tam donanımlı olarak yetiştirmektir. Bu sayede de ülke ekonomisine değer kattığımızı düşünüyoruz.

Öğrenciler ise yaptıkları uygulamalarla pratikte öğrenme açısından iyi oyduğunu dile getirerek, okulda gördüğümüz teorik eğitimi burada uygulayarak sebzelerimizi yetiştiriyoruz. Burada ürünlerin yetiştirme aşamasını tek tek uyguluyoruz” ifadelerine yer verdiler.

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …