13 Nisan Cumartesi , 2024

Teknik Kurul Toplantısı Yapıldı

Aile Sosyal ve Politikalar Bakanlığı tarafından Kadının Statüsü Genel Müdürlüğünce 2021-2025 yıllarını kapsayan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı 30 Haziran 2021 yılında uygulamaya konulmuş olup  bu kapsamda yerelde uygulanması planlanan Erzincan İl Eylem Planı taslağı hazırlanması amacıyla program düzenlendi.

Hazırlanan 2021-2025 Erzincan İl Eylem Planı taslağına ilişkin, gerekli değerlendirmelerin yapılabilmesi ve buna bağlı olarak hazırlanan 2022 yıllık faaliyet planının değerlendirilmesi amacıyla; İl Eylem Planının hazırlanması, uygulanması ve izlenmesi sürecinde Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonu’nun çalışmalarını teknik düzeyde desteklemek üzere, Komisyon’a bağlı olarak kurulan ve ilgili kurum ve kuruluşların görevlendirdiği kurum sorumlularından oluşan teknik kurul, İl Eylem Planı taslağının son halini alabilmesi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonu toplantısında onaya sunulabilmesi amacıyla  İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda, İl Müdürü Cem Halil Mercimek tarafından açılış konuşması yapıldı. Akabinde Uğur Kaplan ve kurul temsilcilerince Eylem Planı ve Faaliyet Planı maddeleri değerlendirildi. Yapılan değerlendirme neticesinde, Erzincan İl Eylem Planı ve 2022 yılı yıllık faaliyet planı, İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Toplantısında onaya sunulmasına ilişkin son halini alıp, bu kapsamda görüş ve öneriler alınarak toplantı sonlandırıldı.

Diğer Haber

Bekir Aksun; “ İslam aleminin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. İslam âleminin ve …