20 Haziran Perşembe , 2024

TEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmasına Erzincan’da İki Okul Katılım Sağlayacak

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, bu yıl 21-26 Eylül’de İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek.

Erzincan’dan İl Milli Müdürlüğüne bağlı Bilim ve Sanat Merkezi ile Demirkent TOKİ Ortaokulundan 2 takım da ilgili yarışmada finale kalarak İstanbul Atatürk Havalimanındaki yarışmaya katılmaya hak kazanmışlardır.

Danışmanlığını Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenlerinden Ozan Eroğlu’nun yaptığı, okul öğrencilerinden Yusuf Eftal Bakırcı ve Kaan Ölmez’in takım ekibinde görev aldığı “Kod 24” takımımız Teknofest 2021 “İnsanlık Yararına Teknoloji” yarışmasına katılım sağlarken; danışmanlığını Demirkent TOKİ Ortaokulu öğretmenlerinden İnan Akyol’un yaptığı, okul öğrencilerinden Abdülhamit Tural, Niyazi Samet Yetişkin’in takım ekibinde görev aldığı “Demirkent Robotik Rob3” takımı Teknofest 2021 “Akıllı Ulaşım Araçları” yarışmasına katılım sağlayacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün: “2021 TEKNOFEST yarışmasına başvuru yapan, tüm takım öğrenci ekiplerine, danışman öğretmenlere, okul idarecilerimize teşekkür eder, finale kalıp 2021 TEKNOFEST İstanbul Atatürk Havalimanında gerçekleşecek olan yarışmalara katılım sağlayan iki takımımıza canı gönülden başarılar dilerim.” dedi.

Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerin de olduğu 74 kurumun katılımıyla gerçekleşen TEKNOFEST aynı zamanda, ülkenin dört bir yanında gelen ziyaretçilere de ev sahipliği yapıyor. TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, 21-26 Eylül’de İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek

26 Eylül tarihine kadar devam edecek Festival, 09.00-19.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak. Yarışma kapsamında bireylerin sosyal sorumluluk bilincini teknolojik bilgi ve birikimleriyle entegre edip topluma fayda sağlayacak projeler ortaya çıkarmaları amaçlanmaktır.

Takımların uçuş görevlerini tamamlamasının ardından değerlendirmeler sonucu belirlenen puanlara göre başarılı olan ve dereceye giren takımlar ödüllerini 21-26 Eylül 2021 tarihlerinde Atatürk Havalimanında düzenlenecek TEKNOFEST’te alacaklar.

TEKNOFEST 2021’e kayıtlar, TEKNOFEST’in internet sitesi üzerinden yapılıyor. Başvuruda bulunanların kayıt sırasında HES Kodu ile birlikte istenen bilgileri girmeleri gerekiyor. Online kayıt işlemini tamamlayarak festivale ziyarete gelen kişiler iki doz Covid-19 aşısını yaptırmış ise ya da önceden Kovid-19 hastalığını geçirip tek doz aşılarını oldularsa sisteme entegre edilmiş HES kodu üzerinden sağlanan kontrol ile alana giriş yapabilecekler. Kovid-19 aşısı olmamış ve/veya tek doz aşı olmuş kişilerden ise alana giriş yapmadan önceki son 48 saatte yapılmış, negatif sonuçlu PCR testi istenecek ve kontrolü, sisteme entegre edilmiş HES kodu üzerinden sağlanacak.

TEKNOFEST’e gelecek olan 18 yaş altındakiler için kayıt olma zorunluluğu bulunmuyor ve bu kişiler, festival alanına HES kodu göstererek refakatçileri ile birlikte giriş yapabilecek.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …