“Tercan’ın 102. Yıl Dönümünü Kutluyoruz”

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, 17 Şubat Tercan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü dolasıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Erzincan Milletvekilleri mesajında; “17 Şubat Tercan ilçemizin Düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümünü kutluyoruz. Bu vesileyle Tercanlı hemşehrilerimizin kurtuluş bayramlarını tebrik ediyoruz.

Tercan’ımız Anadolu coğrafyasında, tarihin çeşitli evrelerinde önemli roller üstlenmiştir.  17 Şubat ‘ın ayrı bir yeri, ayrı bir önemi vardır. 17 Şubat, Tercanlı’nın hürriyet ve istiklalini destansı mücadeleler sonunda ilan etmesi, yani işgalcileri bu güzel vatan toprağından kovması anlamına geliyor. Kendisinden sonra gelecek nesillerin istiklal ve hürriyetini canından aziz sayan bir inancın bayraktarlığını yapmış, Yüce Milletimizin, şanlı bir geçmişi, muhteşem bir tarihi vardır.

17 Şubat bu şanlı tarihin altın sayfalarından biridir. Gururluyuz, çünkü 17 Şubat Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kuruluş harcına yiğit Tercanlı’nın kan ve canını kattığı bir gündür. Bu düşüncelerle Tercan’ın düşman işgalinden kurtuluşunu 102. yıl dönümünde, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan kahraman atalarımızı rahmet ve minnetle anıyor, Tercanlı hemşehrilerimize saygı ve muhabbetlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandılar.

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …