15 Temmuz Pazartesi , 2024

Ticaret Borsası’ndan 55 Çocuğa Tablet

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile Erzincan Ticaret Borsası, uzaktan eğitim gören öğrencilere destek olmak amacıyla ile  ihtiyaçlı 55 çocuğa tablet hediye etti. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Erzincan Ticaret Borsası’nın katkılarıyla temin edilen Eğitim Bilişim Ağı (EBA) uyumlu 55 tablet, Erzincan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Akar tarafından, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün’e imzalanan protokol ile takdim edildi.

Erzincan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Akar, okullarda yüz yüze eğitime geçilememesi nedeniyle uzaktan eğitimin büyük önem kazandığını  ve bu anlamda maddi açıdan imkânı bulunmayan çocukların ihtiyaçlarının karşılanmasına  bir nebze katkıda bulunmak istediklerini belirterek, “Amacımız; tableti olmadığından derslerini takip edemeyen, arkadaşlarından geri kalan öğrencilerimize destek olmak. Yeni nesillerin bilgiye daha kolay ulaşmasını sağlayacak, onların eğitimlerine katkıda bulunacak bu ve benzeri destekleri imkânlarımız nispetinde ilerleyen süreçte de devam edeceğiz” dedi.

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ise tablet bilgisayarı bulunmadığı için derslerini  takip edemeyen, öğrencilerimize destek olmak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Erzincan Ticaret Borsası Başkanlığının katkıları ile alınan tabletlerin öğrencilerimizin geleceği için önemli bir katkı olduğunu belirterek“ Nesillerin bilgiye daha kolay ulaşmasını sağlayacak eğitimlerine verdikleri destekten dolayı Erzincan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Akar’a teşekkür etti.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …