TMO, arpa satışlarını başlattı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından besici ve yetiştiricilere uygun fiyatla yem temin edebilmesini sağlamak amacıyla arpa tahsis ve satışları başlatıldı.

TMO’dan yapılan açıklamada, 2022-2023 sezonunda da un ve yem regülasyon çalışmalarına devam edildiği belirtildi. TMO arpa satışlarında besici ve yetiştiricilerimizin talepleri üretici örgütleri aracılığıyla 17- 24 Ekim tarihleri arasında alınacak.

Arpa satış fiyatı, piyasa fiyatlarının yaklaşık yüzde yirmi altında olmak üzere ton başına 5.250 tl olarak belirlendi. Açıklamada şu şekilde devam edildi: ‘ Önümüzde ki süreçte de TMO, güçlü stokları sayesinde piyasa istikrarını sağlamaya devam edecektir. TMO olarak bir kez daha altını çizmek isteriz ki, içinde bulunduğumuz olağandışı piyasa koşullarında piyasa istikrarını sağlamak üzere kuruluşumuzun her türlü yetkisi mevcuttur. Stoklarımızın takviyesi ve piyasa ürün arzımız yeni hasada kadar kesintisiz devam edecek, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla işbirliği içinde gereken tedbirler alınacaktır’ denildi.

Diğer Haber

Erzincan ve Çevrelerinde Beklenen Kuvvetli Yağışlara Dikkat !

Erzincan ve çevresinde kuvvetli yağışlar olabileceği  uyarısında bulunuldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı 12. Bölge Müdürlüğünden …