20 Mayıs Pazartesi , 2024

Trafikte Görünür Ol

Traktörlerin  kara yolunda güvenli seyretmesi ve kazaya neden olmaması amacıyla Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Reflektör tak görünür ol” projesi kapsamında reflektör dağıtıldı.

Proje kapsamında traktör sürücülerinin, trafik güvenliği ile reflektör kullanma konusunda bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesini sağlayarak meydana gelebilecek trafik kazalarını en aza indirebilmek, kazalarda ölüm ve yaralanma riskini azaltmak amaçlanıyor.Sukkar  Erzincan Şeker Fabrikasında düzenlenen programa, Vali Mehmet Makas, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk, Erzincan Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Halil Odabaş, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Vali Yardımcıları Ömer Özbay ve Yunus Emre Temel, Erzincan İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, Erzincan İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Hakan Dedebağı, Sukkar Erzincan Şeker Fabrikası Müdürü Necati Karavaizoğlu meslek kuruluşu ve siyasi parti yöneticileri ile çiftçiler  katıldı.

Traktörler ve tarım makinelerinin neden olabileceği kazaların önüne geçilebilmesi amacıyla “Reflektör tak görünür ol” projesi kapsamında, ilk reflektörleri Vali Mehmet Makas tarafından römorklara takıldı.

Vali Mehmet Makas; “Tarım teşkilatının desteği, emniyetimizin iş birliğiyle reflektörü olmayan traktörlerimize reflektörü ücretsiz takıyoruz. Gayemiz her zaman olduğu gibi ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ şiarıyla vatandaşımıza hizmettir. Kazasız ve belasız bir sezon diliyoruz” dedi.

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …