TÜBİTAK 2204 A/B Lise ve Ortaokul Projeleri Yarışmaları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

2022 Yılı TÜBİTAK 2204 A/B Lise ve Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmaları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi koordinatörlüğünde planlanan ve Erzincan Öğretmen Akademisi kapsamında ”TÜBİTAK 2204/A ve B Lise ve Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri” konulu bilgilendirme toplantısı Erzurum TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Erdal Karaduman ‘ın katılımıyla Zoom üzerinden çevrimiçi ortamda gerçekleşti.

Online seminere İl Milli Eğitim Müdürü Strateji Geliştirme Birimi Şube Müdürü Hüseyin Erol, il genelindeki Lise ve Ortaokul türünde okul idarecileri, okul TÜBİTAK temsilcileri ve öğretmenler katılım sağladı. Çevrimiçi bilgilendirme seminerine toplamda 210 kişi katılım sağladı.Açılış konuşmasını Strateji Geliştirme Şube Müdürü Hüseyin Erol’un yaptığı seminerin moderatörlüğünü Ar-Ge biriminden Adnan Erhayat Fırat yaptı. Toplantıda başvuru şartları, başvuruda dikkat edilecek hususlar ile TÜBİTAK Öğrenci Araştırma Projeleri başvurularında öğrencilerin ve danışman öğretmenlerin dikkat edecekleri teknik konulara değinildi. Bir buçuk saat süren çevrimiçi toplantı bilgilendirme sunumu ardından katılımcıların sorularına cevaplar bulunarak tamamlandı.

2021 yılı 2204/A TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri 53. Destekleme Programına yönelik başvurular 03 Ocak-11 Şubat 2022 tarihleri arasında, 2204/B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri 16. Destekleme Programına yönelik ise başvurular 10 Ocak – 18 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacak.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …