TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açılışı

Haber: Eren Varlı

Milli İrade Özel Eğitim Uygulama Okulunda TÜBİTAK 4006 bilim fuarı açılışı İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün katılımları ile yapıldı.

Milli İrade Özel Eğitim Uygulama Okulu Proje Yürütücüsü Esin Dikmen sergi hakkında bilgi verdi. “Okul olarak özel öğrencilerimiz için en az sınırlandırılmış eğitim ortamları yaratarak, toplumla uyumlu yaşayabilmeleri, bağımsız yaşamın becerilerinin kazandırılması ve bu süreçte paydaşlar arasında işbirliği yaparak, veliler dahil bu süreçten geçen her bireyin mutlu olması misyonumuzdur. 130 özel gereksinimli öğrenciye hizmet vermekte olan okulumuz her yıl başvurusu yapılan 4006 TUBİTAK Bilim Fuarlarına 2019-2020 eğitim yılı için okulumuz II. Kademe adına 25 proje ile başvuru yapmıştır. 25 Projemizin de desteklenme kararı verilmiştir. Pandemi koşulları sebebiyle 2019-2020 eğitim öğretim yılında yapılması planlanan Milli İrade Özel Eğitim Uygulama Okulu 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarımızın açılışı bugün gerçekleştirildi. Fuar kapsamında toplamda 25 proje sergilenmiş olup okulumuz özel eğitim uygulama okulu olması sebebiyle sergilenen projeler daha çok öğrencilerimize kazandırmayı hedeflediğimiz amaçlara hizmet eder niteliktedir. Özellikle çocuklarımızın günlük yaşam beceri öğretimine, bilişsel gelişimine ve motor gelişimine katkı yapacak materyaller hazırlanıp sergilenmiştir. Pandemi koşulları sebebiyle fuarımız çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin diktiği ağaçların olduğu okulumuz bahçemizde açık havada gerçekleştirilmiştir” dedi.

Fuar alanında ayrıca özel çocukların bir yıl içinde yapmış olduğu atölye çalışmaları ve görsel sanatlar dersi etkinlikleri de sergilendi. Fuarı gezen misafirlere okulun müzik öğretmeni eşliğinde okul korosu tarafından müzik dinletisi yapıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, bilim fuarını gezerek okul korosunun müzik dinletisini dinledikten sonra, bu sergide emekleri olan değerli idareci, öğretmen ve öğrencilerimizin kıymetli çalışanlarına teşekkür eder, başarılar dilerim dedi.

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …