20 Mayıs Pazartesi , 2024

TÜBİTAK Projeleri 2023 Yılı Bilgilendirmesi Yapıldı

2023 Yılı TÜBİTAK Proje Yarışmaları “Süreç Bilgilendirme ve Eğitim Seminerleri” çalışmalarının ilki gerçekleştirildi.

Erzincan İl Müdürlüğü  merkeze bağlı lise ve ortaokul okul müdürleri ile okul TÜBİTAK temsilcilerine yönelik düzenlendi.

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü TÜBİTAK İl Programları Koordinatörlüğünde yapılan bilgilendirme seminerine İl Millî Eğitim Müdürü  Aziz Gün, Strateji Geliştirme Şube Müdürü Hüseyin Erol,TÜBİTAK İl Koordinatörü Adnan Erhayat Fırat, merkeze bağlı ortaokul ve lise türündeki okul müdürleri ile okul TÜBİTAK temsilcileri katılım sağladı.

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Konferans salonunda yapılan eğitim semineri yaklaşık 1 saat sürdü.İlgili seminere ilişkin İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, düşüncelerini şu şekilde ifade ettiler: “TÜBİTAK Bilim Toplum İle Bilim Adamı Destekleme programlarına yönelik okullarımızda yapacağımız çalışmalarımızda, öğrencilerimize bilimsel çalışma ve düşünme metotları ile nasıl proje yapılacağının bilgisini vermeliyiz. Öğrencilerimizin derslerde edindikleri kazanımlarının tamamının TÜBİTAK projelerinde yer aldığını gerek pratik gerek uygulamalı olarak yapılacak tüm etkinliklerde göstermeliyiz. Dijital dönüşüm ve teknoloji kullanımının her aşamasının önemli olduğu bu günlerde öğrencilerimizin modern çağın sanayi devrimine geç kalmaması adına hep birlikte çok büyük gayret göstermemiz gerekmektedir. Bu sürecin başta genç dimağlarımıza sonra da tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını dilerim.” Diye konuştu.

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …