21 Şubat Çarşamba , 2024

“Tüm İslam âleminin Kadir Gecesini tebrik ediyoruz”

AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Erzincan Milletvekilleri mesajlarında: “Manevi iklim ve rahmetin yoğun olduğu Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesine ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu gece, kâinatın ve varoluşun özeti olan Kur’an’ın indirildiği gece olup onun gönül dünyamıza inmesi ve davranışlarımıza yansıması çok önemlidir. Kadir Gecesi’nde doruğa çıkan manevi güzelliklerin diğer günlerde de artarak devam etmesini ve millet olarak aramızdaki sabrı, hoşgörüyü, yardımlaşmayı arttırmasını, paylaşmayı ve özveriyi pekiştirmesini diliyoruz.
İnsanlığa bir rahmet kapısı, bir umut pınarı olarak bahşedilen Kadir Gecesi aynı zamanda, hayatımızın çok hızlı seyreden akışı içinde geçmişimizi değerlendirerek sorgulama, günahlardan arınma, unutarak ve bilmeyerek işlediğimiz hatalara tövbe edip her türlü hırs, kişisel çekişme ve kaygılarımızdan uzak durarak af ve bağışlanma dileme zamanıdır. İhtiyaç içerisinde ve zor şartlar altında yaşamını sürdürmek zorunda kalan insanlarımızın maddi ve manevi yardımlarına koşarak sıkıntılarını paylaşmaya, acılarına ortak olmaya çalışmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle başta Erzincanlı hemşehrilerimizin olmak üzere aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesini tebrik ediyoruz. Bu gecede yapılan duaların birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, pandemiden kurtuluşumuza insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını diliyoruz. Bu süreçte vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyoruz” ifadelerini kullandılar.

Diğer Haber

Belediye’den Kadrolu İşçilere Yüzde 65 Zam Yapıldı

Toplu İş Sözleşmesi kapsamında, Erzincan Belediyesine çalışan kadrolu işçilerin maaşlarına taban yevmiye ve sosyal haklar …