13 Nisan Cumartesi , 2024

Türk Eğitim Sen Erzincan Şube Başkanı Lütfü Küçük oldu

Türk Eğitim Sen Erzincan Şubesi 7. Olağan Genel Kurul toplantısı Erzincan Belediye Çok Amaçlı Toplantı Salonunda yapıldı. Kamu çalışanlarının temsil edilmesi ve Türkiye Kamu-Sen ile Türk Eğitim-Sen’in yetkili sendikalar olması sebebiyle Erzincan’da çalışmalarını güçlendirme kararı alan Türk Eğitim-Sen Erzincan Şubesi 7. Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, MHP Erzincan İl Başkanı Salih Aksu, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Ülkü Ocakları Başkanı Vasfi Karatepe, delegeler ve davetliler katıldı.

Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması  ardından divan seçimi için oylama ile başladı. Divan gündemi okuyarak onaya  sundu. Gündem onayının ardından açılış konuşmasını yapan Erzincan MHP İl Başkanı Salih Aksu: ‘ Türkiye Kamu-Sen 1992 yılında kurulmuştur. O  günden bugüne kadar dişiyle, tırnağıyla, emeğiyle mücadele vererek bugünlere kadar salonu doldurmakta. Bununla iftihar ediyoruz’ dedi.

Lütfü Küçük ise konuşmasında: ‘ Türk Eğitim- Sen’in geleceğine yön verecek olan değerli delege arkadaşlarım. Biz  bu ülke için ne kadar kıymetli olduğunuza inanıyoruz. Teşkilatımızın gelecekte de bu ülkede, bulunduğumuz ortamda söz sahibi olmaları için ne gerekiyorsa o sorumlulukla hareket etmeye devam edeceğiz’ diye konuştu.

Diğer Haber

Bekir Aksun; “ İslam aleminin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. İslam âleminin ve …