Türk Futbolunun Acı Günü

Erzincan’da 26 yıl önce takım otobüsünün kaza yapması sonucu hayatını kaybeden Erzincansporlu futbolcular unutulmuyor.

Kırıkkale yakınlarında 1997 yılında takım otobüsünün kaza yapması sonucu vefat eden takım kaptanı Vedat Çimen, oyuncu Cumhur Alan ve takım yöneticisi Cengiz Özker unutulmadı. Erzincanspor, tarihinin en acı günü olarak hafızalarda yer alan 21 Şubat 1997 yılında ki trafik kazası üzerinde 25 yıl geçmesine rağmen ilk gün ki taze acısını koruyor. Yaşanan acı olayın tarihi olan 21 Şubat 1997 yılında, Ankara PTT Spor karşılaşması için karayolu ile Ankara’ya gitmekte olan Erzincanspor takım otobüsü, Kırıkkale yakınlarında kaza yapmış, meydana gelen trafik kazası sonucunda Erzincanlı sporcu Vedat Çimen, Cumhur Alan ve yönetici Cengiz Özker hayatını kaybetmişti.

Erzincan Belediyesi Başkanı Bekir Aksun ise sosyal medya hesabı üzerinden,  sporcuları ve yöneticimizi rahmet ve dualarla anıyorum paylaşımında bulundu.Başkan Aksun, paylaşımında; ‘21 Şubat 1997’de Kırıkkale yakınlarında trafik kazası geçiren Erzincanspor’da takım kaptanı Vedat Çimen, futbolcu Cumhur Alan ve yönetici Cengiz Özker vefat etmiş, kafiledeki 24 kişi de yaralanmıştı. Sporcularımızı ve yöneticimizi rahmet ve dualarla anıyorum. ’ dedi.

Diğer Haber

Erzincan ve Çevrelerinde Beklenen Kuvvetli Yağışlara Dikkat !

Erzincan ve çevresinde kuvvetli yağışlar olabileceği  uyarısında bulunuldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı 12. Bölge Müdürlüğünden …