20 Ağustos Cumartesi , 2022

Türk Yıldızları Erzincan Semalarını Renklendirdi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi bahar şenlikleri kapsamında Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi timi Türk Yıldızları, gösteri uçuşu gerçekleştirdi. Yalnızbağ Yerleşkemiz üzerinde yapılan ve Erzincan il Protokolünün katılımı ile gerçekleşen gösteriye Erzincan halkı büyük ilgi gösterdi.

Türk Yıldızları, gökyüzüne ay yıldız çizerek akrobatik hareketler yaptı. Gösteriyi vatandaşlar büyük bir ilgi ile izledi.Gösterinin sonunda konuşma yapan EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Türk ordusunun övünç kaynağı olan Türk Yıldızları’nın 490’ıncı gösterisini Erzincan’da yaptığını söyledi.

Ardından konuşan Vali Mehmet Makas, Erzincan’ın heyecanlı bir gün yaşadığını söyleyerek, “Erzincan’ın kurutuluş programında da SOLOTÜRK’ün gösteri uçuşunu izlemiştik. Gösteriler Can Erzincan’a ayrı bir heyecan katıyor. Türk Yıldızları, ‘Başınız dik, gözünüz göklerde olsun’ diye bir sloganla bugün buraya girdiler. Başımız dik, gururluyuz. Dosta güven, düşmana korku veren bir gösteriyi izledik. Özellikle Türk Yıldızları ekibine Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile Milli Savunma Bakanlığımıza şükranlarımızı arz ediyorum.” dedi

Programa, Vali Mehmet Makas ve Eşi Elif Makas, 3’üncü Ordu   Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala ve Eşi, Erzincan Belediye Başkanı                                 Bekir Aksun ve Eşi, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk ve Eşi, EBYÜ Rektörü Prof.Dr. Akın Levent ve Eşi, bazı protokol mensupları ile çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.

Diğer Haber

“Koruyucu Aile” Konulu Seminer Verildi

Erzincan İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından “Koruyucu Aile” konusunda bilgilendirme semineri düzenlendi. …