22 Şubat Perşembe , 2024

Türkiye’de 20 Optisyen-Gözlükçü Odası Kuruldu

  1. Bölge Kuzeydoğu Optisyen-Gözlükçüler Odası Erzincan İl Temsilcisi Beşir Buyruk, Türk Optisyen Gözlükçüler Birliği 20. Bölge Kuzeydoğu Optisyen-Gözlükçüler Odası kurulmasına ilişkin yazılı bir basın açıklaması yaptı.
  2. Bölge Kuzeydoğu Optisyen-Gözlükçüler Odası Erzincan İl Temsilcisi Beşir Buyruk açıklamasında; “5193 Sayılı optisyenlik hakkında kanun un ek 1 inci maddesine göre kurulan Türk Optisyen –Gözlükçüler Birliği’nce aynı Kanun’un 4 üncü maddesinin üçüncü fıkrasına dayanılarak hazırlanan Türk Optisyen Gözlükçüler Birliği Yönetmeliği24/05/2019 tarihli resmi gazete’de yayınlanıp yürürlüğe girmiş; zikredilen geçici 4üncü maddenin dördüncü fıkrasına göre birlik Merkez yönetim Kurulu’nca alınan 2019/3 sayılı karar ile Ülkemizde faaliyet gösterecek olan Optisyen- Gözlükçüler odalarının kuruluşları kararlaştırılıp 28/06/2016 tarihli resmi gazete ‘de ilan edilmiştir. Bilahare, Merkez Yönetim Kurulu’nun 2019/9sayılı kararı ile odaların kurucuları (yönetim disiplin denetim kurulları )görevlendirilmiş ve buna dair karar da 28/08/2019 tarihli Resmi Gazetede ilan olunmuştur.

 

Kamu Kurumu niteliğindeki meslek kuruluşumuz, Sivas merkez olmak üzere Sivas, Erzincan, Elâzığ, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Iğdır İllerinin dâhil olduğu Türk Optisyen Gözlükçüler Birliği 20. Bölge Kuzeydoğu Optisyen -Gözlükçüler Odası kurulmuş ve üye kayıt işlemlerini tamamlamıştır. Türkiye’de 20 Optisyen-Gözlükçü Odası kurulmuştur. Kamu kurumu niteliğindeki odamız; 15-16 Ağustos tarihinde birinci seçimli olağan Genel kurulunu tamamlayarak, faaliyetini sürdürmektedir.

Türkiye’de 20 Optisyen-Gözlükçü odası kuruldu. Birlik merkezimiz Ankara’dadır.  Büyük kongremizde birliğimiz tarafından en kısa süre içerinde yapılması planlanıyor. Anayasanın 135. Maddesine göre, Oda birlik olmamızı TBMM ‘den geçirerek sağlayan Siyasi iradeye (AK partiye), Başta Son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ‘a Optisyen ve gözlükçüler olarak çok teşekkür ederiz. Bu mesleğin tarihinde her zaman yer alacak ve minnetle anılacaklardır.

Süreç içinde katkıları, emekleri ve müsaadeleri olan, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, aynı zamanda Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’a, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkan Vekili Sayın Mustafa ELİTAŞ’a, Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sayın Süreyya Sadi BİLGİÇ2e, Komisyon üyesi Sayın Mehmet Ali CEVHERİ ile iktidara ve muhalefete mensup bütün milletvekillerimize, meslektaşlarım ve mesleğim adına sonsuz teşekkürlerimi sunarız” ifadelerini kullandı.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …