%75 Hibeli Buğdaylar Yeşerdi

Erzincan’da Tarım ve Orman Bakanlığınca %75 hibe ile dağıtılan tohumlar toprakla buluştu. Tercan ilçesinde ekilen buğdaylar yeşermeye başladı. Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada; “Çiftçilerimiz bizim için üretmeye devam ediyor. Erzincan’da Bakanlığımızın %75 hibe ile üreticimize dağıttığı buğdaylar toprakla buluştu. Tercan ilçemizde ekilen buğdaylar yeşermeye başladı. Tüm çiftçilerimize bol kazançlar diliyoruz. Lütfen Devletimizin almış olduğu Koronavirüs tedbirleri kapsamında hareket etmeye özen gösterelim” ifadeleri kullanıldı.

Tarımda Dijitalleşme

Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce ayrıca Dijital Tarım Pazarı’nın çiftçiyle buluşmaya hazırlandığı açıklandı.  Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada; “Tarım ve Orman Bakanlığımız tarımda dijitalleşme adına çok önemli bir projeyi sizlerle buluşturuyor. Çiftçimizin alın teri ve bin bir emekle ürettiği ürünler, Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) sayesinde değer fiyattan tüm alıcılar ve üreticiler ile artık bu online platform üzerinden buluşabilecek.

Hem üretici hem tüketici hem de sektör kazanacak!

Tarım ve Orman Bakanlığı gıdada üretimden tüketime tüm zinciri dijital ortama taşıyacak Dijital Tarım Pazarı’nı (DİTAP) devreye soktu. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin de (TOBB) desteklediği Dijital Tarım Pazarı ile tarımın tüm paydaşları tek bir platformda buluşacak. Tarımsal arz ve talebin “dijital pazaryeri” yaklaşımı ve sözleşmeli tarım uygulaması ile buluşmasını sağlayacak olan DİTAP, üreticinin daha fazla gelir elde etmesini, tarım endüstrisinin istediği nitelikte tarımsal ürün bulmasını ve tüketicinin de tarımsal ürünlere daha ucuza ulaşmasını sağlayacak. www.ditap.gov.tr adresi üzerinden DİTAP’ı kullanan tarım sektörü paydaşları bankaların sözleşmeli tarım kapsamında oluşturulan destekleyici kredi paketlerinden de yararlanabilecek” ifadelerine yer verildi.

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …