Ücretsiz 5 Bin Fidan Dağıtımı Yapıldı

Erzincan Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası dolayısıyla Erzincan Cumhuriyet Meydanında yaklaşık Beş Bin adet Fidan dağıtım etkinliği düzenlendi.

Erzincan Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Fidan dağıtım etkinliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler.

Yapılan fidan dağıtım etkinliği ile ilgili konuşan Erzincan Orman İşletme İl Müdürü Tekin Işık şu ifadeleri kullandı; “Orman Genel Müdürlüğümüzün 183. Yılı kutlamaları ve 21 Mart Dünya Ormancılık haftası etkinlikleri kapsamında ağaç sevgisi, orman sevgisi ve doğa sevgisinin katlanarak arttırılması ve insanlar arasında dayanışmayı sağlamak amacıyla orman işletme müdürlüğümüz olarak vatandaşlarımıza ücretsiz fidan dağıtımı gerçekleştiriyoruz..

Ormanlar insanlar ona sahip çıktığı sürece korunabilir. Bizlerde geleceğin bilinçli vatandaşlarını yetiştirebilmek için bu etkinliklerle özellikle gençlerimize mesaj veriyoruz. Ormanlarımız bilinçli vatandaşlarımızın yetişmesi ile korunacaktır. Bizlerde bu vesileyle bu gün burada beş bin adet Sarıçam, Karaçam, Ceviz, Dut ve Zerdali türünde fidanlarımızı vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtımını yaptık. Vatandaşlarımızdan ricamız, dağıtılan fidanları mutlaka toprakla buluştursunlar. Verdiğimiz fidan beş yaşında fidanlar. Vatandaşlarımız dikimlerini yaparken mutlaka poşetlerini sökmeleri gerekiyor. Vatandaşlar fidanlarını beş gün içerisinde toprakla buluştururlarsa bizim de amacımız hâsıl olmuş olur. Ben buradan ağaca, doğaya, ormana gönül vermiş herkesin ormancılık haftasını kutluyorum.”

Erzincan’da fidan dağıtımını her yıl yapıldığını hatırlatan Tekin Işık; “Erzincan’da fidan dağıtımı artık geleneksel hale geldi, beş bin fidanımız kısa sürede tüketildi. Bu da Erzincan’ımızda baharın fidan dikim şöleni havasında geçtiğini gösteriyor. Tabii ki biz burada ki beş bin fidan ile yetinmeyeceğiz. Bu etkinliklerimiz ilçelerimizde okullarımızda devam ettireceğiz. Gerçekten Erzincan’da fidana yoğun ilgi var bu da bizi mutlu ediyor” diye konuştu.

Fidanlarını alan vatandaşlar Erzincan Orman İşletme müdürlüğüne teşekkür ettiler.

 

Diğer Haber

Erzincan’da yatırımlar ve çalışmalar yerinde incelendi

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Belediye Meclis Üyeleri ve Başkan Yardımcıları ile birlikte şehrin çeşitli …