21 Şubat Çarşamba , 2024

Uçurumdan Düşen Vatandaş, Helikopterle Kurtarıldı

Haber: Eren VARLI

Erzincan Kemaliye ilçesinde 09 Ağustos 2020 tarihinde saat 9’da Aşağıumutlu köyü civarında geziye çıkan ve bir daha haber alınamayan Şerif Özmen adlı vatandaş AFAD, UMKE, Jandarma ve 112 ekipleri ile aramaya çıkılarak yaralı olarak bulundu.

Şerif Özmen adlı vatandaşın bir grupla pikniğe çıktığı, saat 20.00’da Aşağı Umutlu Köyü koşan mevkiinde uçurumdan düştüğü ve sol ayağının kırıldığı öğrenildi. Özmen’i ilk önce saat 24:00 ile 02:00 arasında bulan köylüler resmi ekiplere haber verdi. Ekiplerin bölgeye ulaşma çabaları ise sabah saatlerinde sonuç verdi.

Yaralının sevki için Sağlık Bakanlığına bağlı helikopter bölgeye 3 kez inme teşebbüsünde bulundu ancak inemedi. Daha sonra Tunceli Jandarma Komutanlığına bağlı bir askeri helikopter bölgeye sevk edildi. Yaralıya 112 ekipleri müdahale ederek hayati bir tehlikesinin olmadığı bilgisi alındı. Yaralı helikopter ile Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

 

Diğer Haber

Belediye’den Kadrolu İşçilere Yüzde 65 Zam Yapıldı

Toplu İş Sözleşmesi kapsamında, Erzincan Belediyesine çalışan kadrolu işçilerin maaşlarına taban yevmiye ve sosyal haklar …