13 Nisan Cumartesi , 2024

Uluslararası Erzincan Kısa Film Festivali Kapanış Töreni Yapıldı

 Bu yıl 3’üncüsü Düzenlenen Uluslararası Erzincan Kısa Film Festivali Kapanış Törenine yapıldı.Vali Mehmet Makas, Eşi Hanımefendi Elif Makas ile birlikte programa katıldı.
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene  Vali Mehmet Makas  ve Eşi Hanımefendinin yanı sıra, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Eşi Ürküş Aksun, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent ve Eşi Filiz Levent, Vali Yardımcıları Mehmet Deniz Arabacı ve Hüseyin Remzi Konak, İl Kültür ve Turizm Müdürü Arda Heb, Erzincan Medeniyet Sanat ve Turizm Derneği Başkanı Ferruh Erkan, kurum müdürleri, davetliler ve çok sayıda öğrenci ile vatandaşlar katıldı.
Program kapsamında yapılan protokol konuşmalarında, ilimizin tanıtılmasına önemli katkıları olacak olan bu önemli festivalin uzun yıllar boyunca devam etmesi temennisinde bulunuldu.
Sinevizyon gösteriminin ardından Valiliğimiz Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü çok sesli çocuk korosunun mini konserinin ardından toplam 3 bin 148 başvuru içerisinden ön elemeyi geçen 24 kısa film içerisinden sinema ve tiyatro sanatçılarından oluşan Jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda dereceye giren filmler açıklandı. Festivalde, Abdullah Şahin’in yönettiği  “Hemnefes” filmi birincilik ödülü alırken, Yousef Kargar’ın yönettiği “Gabriel” (İran) filmi ikincilik, Rakhymjan Kaldykoz’un yönettiği “Derin” (Kazakistan) filmi de üçüncü oldu.
Jüri özel ödülünü ise Türkiye yapımı Yavuz Üçer’in yönettiği “Kapın her çalındıkça” filmi aldı.
Dereceye girenlere ödülleri ve jüri üyelerine teşekkür plaketleri  Vali Mehmet Makas ve protokol üyeleri tarafından alkışlar arasında verildi.
Festival kapanış töreni Yeni Türkü’nün konseri ile sona erdi.

Diğer Haber

Bekir Aksun; “ İslam aleminin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. İslam âleminin ve …