13 Ağustos Cumartesi , 2022

Üniversite Badminton Takımından Büyük Başarı

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Badminton takımı Afyon’da düzenlenen Üniversitelerarası Badminton Süper lig Şampiyonasında Türkiye şampiyonu oldu.

Ayrıca ferdi erkekler mücadelesinde EBYÜ öğrencisi  Selçuk Tan Türkiye 3.’sü, ferdi kadınlarda ise EBYÜ öğrencilerinden Zehra Erdem Türkiye birincisi ve Yasemen Bektaş ise Türkiye ikincisi oldu.

Bu şekilde Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Türkiye Badminton Süper Lig şampiyonu olarak Temmuz ayında Polonya’da düzenlenecek olan Üniversite Avrupa Oyunlarına katılmaya hak kazandı.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Badminton takımı  sporcuları konuyla ilgili olarak, sorumlu hocalarının ve kendilerinin bir sonraki hedeflerinin Avrupa Oyunlarına katılarak hem Üniversitemizi hem de Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu söylediler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mücahit Kağan; “bu büyük başarıda emeği geçen öğretim üyelerimiz Doç. Dr. Mergül Çolak’a, Dr. Öğr. Üyesi Anıl Türkeli’ne, öğrencilerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum dedi.

Diğer Haber

Resmi İlanların Sosyal Ağlarda Paylaşım Esasları Belirlendi

Basın İlan Kurumu, sosyal ağ hesaplarında resmi ilanları haberleştirerek paylaşan gazetelerin ek gösterge alabilmek için …