16 Ağustos Salı , 2022

Üs Bölgesinde Nöbet Tutan Güvenlik Görevlilerine Ziyaret

Erzincan Valisi  Mehmet Makas, Erzincan’ın Kemah ilçesi Alp Karakolu Üs Bölgesinde gece gündüz demeden 1688 rakımlı dağlarda nöbet tutan askerleri ziyaret etti.

İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt ve Kemah Kaymakamı Muhammet Şükrü Pekpak’ın da Vali Makas’a eşlik ettikleri ziyarette, Vali Mehmet Makas, nöbet tutulan mevzileri gezerek, askerleri ve güvenlik korucuları ile bir süre sohbet etti.

Mevzileri gezdikten sonra bölge hakkında görevlilerden bilgi alan Vali Makas, gerek sınırlar içerisinde gerekse ülke sınırları dışında Türk Silahlı Kuvvetlerinin  yürüttüğü başarılı operasyonlar ve bölgede ki güvenlik güçlerinin azim ve kararlığı sonucunda terörle mücadelede başarılı sonuçlar elde edildiğini belirterek, tüm güvenlik güçlerine başarı ve kolaylıklar diledi.

Zaman zaman bölgede bulunan vatandaşlarla da sohbet eden Vali Makas, daha sonra Alp Jandarma Karakolunu ve Cebesoy Jandarma Kontrol Noktasını da ziyaret ederek, güvenlik güçleri ile görüştü.

 

Diğer Haber

Rektör Yardımcılığı Görevinde Devir Teslim Töreni

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcılığına atanan Prof. Dr. Çağrı Çırak düzenlenen devir teslim …