13 Ağustos Cumartesi , 2022

Uyuşturucu ile Mücadele Çalışmaları Devam Ediyor

Erzincan’da uyuşturucu kullanıcıları ve satıcılarına yönelik operasyonda gözaltına alınan 3 kişi den 2’si tutuklandı.

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele  Şubesi ekipleri, kentte uyuşturucu madde kullanan ve ticareti yapanlara yönelik 2 ayrı operasyonda  73,95 gr Metamfetamin, 43,66 gr Esrar, 222 adet Sentetik Ecza maddeleri, 10 adet uyuşturucu madde kullanım düzeneği ele geçirdi.

Uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan yapılan 2 operasyonda, 3 şahıs hakkında şüpheli olarak işlem yapılarak, 3 şüpheli şahıstan 2’si tutuklandı.1 şüpheli hakkında adli makamlarca işlemi devam ediyor. 11 şahıs hakkında ise uyuşturucu madde kullanmak suçundan işlem yapıldı.

Ayrıca cocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçmek ve uyuşturucu ile daha güçlü mücadele etmek amacıyla anne duyarlılığından ve mücadelede anne desteğinden hareketle başlatılan “EN İYİ NARKOTİK POLİSİ ANNE” projesi kapsamında  NARKOREHBER faaliyetleri ile; Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde kurs gören anne ve anne adayları, sürücü kurslarında eğitim alan vatandaşlar, Kur’an kurslarında kursiyer anne ve anne adayları, ilimiz çeşitli kademelerdeki okullarda görevli öğretmen ve idareciler ile öğrenci velileri, özel güvenlik görevlileri, farklı kamu kurum ve kuruluşlarda görev yapan kadın personeller olmak üzere toplamda 39 Narkorehber faaliyeti ile 1176’sı anne ve anne adayı olmak üzere 1848 vatandaşa madde bağımlılığı ve uyuşturucu maddenin zararları anlatılarak farkındalık oluşturuldu.

Yapılan tüm faaliyetlerde (Narkonokta ve Narkorehber) vatandaşlara “UYUMA” uygulaması anlatılarak telefonlarına kurulumu sağlandı.

Diğer Haber

Resmi İlanların Sosyal Ağlarda Paylaşım Esasları Belirlendi

Basın İlan Kurumu, sosyal ağ hesaplarında resmi ilanları haberleştirerek paylaşan gazetelerin ek gösterge alabilmek için …