Vali Arslantaş’tan Veli Öğretmene Başarı Belgesi

Haber: Eren Varlı

Milli Eğitim Bakanlığı’nca öğretmenler arasında düzenlenen “Hasan Ali Yücel Kısa Öykü Yarışması’nda İliç Seyda Fırat Çok Programlı Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Veli Üstün, “Yanmış Buğday” adlı eseri ile önce Bakanlık tarafından mansiyon ödülüyle ardından Erzincan Valisi Ali Arslantaş tarafından başarı belgesi ile ödüllendirildi.
Türk edebiyatının önemli eserlerinin yıllar boyunca öğretmen yazarlar tarafından verilmesi münasebetiyle Millî Eğitim Bakanlığı’nca, bu geleneğin devamını sağlamak ve okullardaki suskun kalemlerin sesini duyurmak için, bu yıl ilki gerçekleştirilen Hasan Âli Yücel Edebiyat Ödülleri kapsamında Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması düzenlendi. Bu kapsamda “Anadolu” teması ekseninde “Yanmış Buğday” adlı eserindeki Ali isimli öykü kahramanının sürü çıngırakları yerine öğretmeninin etkisiyle okul zillerini tercih etmesini, öykü gerçeği içinde Erzincan’ın İliç ilçesindeki yaylalar, dağlar ve saatli çeşme gibi zeminler üzerinde kurgulayan Veli öğretmen, katılmış olduğu yarışmada çalışması ile mansiyon ödülüne layık görülerek, 23 Kasım 2019 tarihinde MEB Şura Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un elinden aldı.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş bu kapsamda İliç Kaymakamı Hicabi Aytemur, İliç Belediye Başkanı Mustafa Gürbüz, İliç Milli Eğitim Müdürü Hasan Mutlu, İliç İl Genel Meclis Üyesi Kadir Yıldırım ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Veli Üstün’ü, Valilik makamında kabul etti.  Yapılan görüşmede Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Veli Üstün’ü başarı belgesi ile ödüllendiren Erzincan Valisi Ali Arslantaş, başarılı çalışmasından ötürü tebriklerini ileterek, Veli öğretmenin yazma tutkusunun bir ömür boyu sürmesini temenni etti.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …