9 Ağustos Salı , 2022

Vali Makas, Aşure Dağıtım Programına Katıldı

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Muharrem ayı dolayısıyla Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Erzincan Şubesi tarafından düzenlenen aşure ikramı programına katıldı.

Erzincan merkez Cumhuriyet Mahallesi Cemevi’nde düzenlenen programa Erzincan Valisi Mehmet Makas ile birlikte Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Halil Altıntaş, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Salih Aksu, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Erzincan Şubesi Başkanı Sadık Düzgün, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Düzenlenen programda Vali Makas ve beraberindeki protokol mensupları tarafından vatandaşlara yapılan aşure ikramından ve edilen dualardan sonra konuşan Erzincan Valisi Mehmet Makas, Muharrem Ayı dolayısıyla tutulan oruçların yapılan duaların kabul olmasını dileyerek, Erzincan’da örnek bir birlik ve beraberlik içerisinde kardeşçe yaşadığımızı, aşure günlerinin de bu birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi daha da pekiştirdiğini söyledi.

Diğer Haber

Belediye personelinden kan bağışına destek

Erzincan Belediyesi personeli Kızılay Kan Merkezi tarafından yürütülen kan bağışına destek verdi. Erzincan Beleyesi personeli, …