Vali Makas, “ErzinCAN Kadın Girişimi” Merkezini İnceledi

Erzincan Valisi Mehmet Makas ve Eşi Elif Makas, “ErzinCAN Kadın Girişimi” adı altında yapılacak olan çalışmalarda merkez olarak kullanılacak binada incelemelerde bulundu. Erzincan’da ki ev hanımlarının, el emeği göz nuru ürünlerini değerlendirebilme fırsatı bulacağı merkezi gezen Vali Mehmet Makas ve Eşi Elif Makas, binada yürütülen bakım, onarım, temizlik ve inşa çalışmalarını yerinde görerek, planlanan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Evlerinde el işi ürünleri yapan kadınların emeklerinin hak ettiği değeri bulması için kurulan ErzinCAN Kadın Girişiminin  hayırlı olmasını temenni eden Vali Mehmet Makas ve Eşi Hanımefendi Elif Makas, girişim kapsamında eğitimlere katılan ev hanımlarının istedikleri alanlarda uzmanlaşma şansı da yakalayacaklarını kaydettiler. Yapılan incelemede Vali Mehmet Makas ve Eşi Hanımefendi Elif Makas’a, Vali Yardımcısı Hüseyin Remzi Konak eşlik etti.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …