12 Ağustos Cuma , 2022

Vali Makas, Gösterilen Birlik ve Beraberlik İçin Teşekkür Etti

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan’da ki  protokol üyeleri, kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri ile düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Birlik ve  beraberliğin ön planda olduğu programa, Erzincan’ın kanaat önderlerinden Muhammed Nayir Hoca ve Ahmet Uğurlu Dede, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Cumhuriyet Başsavcı Vekili İrfan Alper, Vali Yardımcısı Yunus Emre Temel, İlçe Kaymakamları ve Belediye Başkanları kamu kurum ve kuruluşların yöneticileri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve davetliler katıldı.

Hep birlikte yemek yenilmesinden sonra sırasıyla birer konuşma yapan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, 30 Nisan’da Erzincan olarak tüm Türkiye’ye çok güzel bir fotoğraf verildiğini belirterek, tüm hemşehrilerimize bu güzel birlik ve beraberlik mesajı için teşekkür ettiler.

Vali Mehmet Makas ise yaptığı konuşmada, 30 Nisan’da düzenlenen Erzincan Büyük İftar Buluşmasında Can Erzincalıların büyük bir birlik ve beraberlik fotoğrafı verdiklerinin altını çizerek; “Birliktelik İftarımıza gelerek aynı masanın etrafında bir araya gelen, birlik ve beraberliğin en güzel örneğini gösteren binlerce hemşehrimize teşekkür  ediyorum.” dedi.

30 Nisan’da Dörtyol’da  Alevisiyle Sunnisiyle, Türküyle Kürdüyle her kesimden insanımızın yediden yetmiş yediye bir arada olduğunu belirten Vali Makas, “Bu birlik ve beraberliğin sağlanmasında başta Son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım olmak üzere ilimiz Milletvekilleri, kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, sivil toplum kuruluşu temsilcilerimiz, siyasi parti temsilcilerimiz, kanaat önderlerimiz ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Can Erzincan’ın, insanların birbirini sevdiği, birbiriyle kucaklaştığı örnek şehirlerimizden birisi olduğunu bir kez daha tüm Türkiye’ye gösterdik. Şehrimiz adına bu güzel manzarayı, bu büyük fotoğrafı verdiğinden dolayı tüm hemşehrilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Program hep birlikte dua edilmesi sona erdi.

Diğer Haber

“Genel Asayiş Uygulaması”Gerçekleştirildi

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğünce genel asayiş uygulaması yapıldı. Genel asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması …