12 Ağustos Cuma , 2022

Vali Makas, Jandarma Teşkilatının Yıl Dönümünü Kutladı

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Jandarma Teşkilatının 182. Kuruluş Yıl Dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Erzincan Valisi, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün “Kanun Ordusu” olarak nitelendirdiği, tarihî şan ve şerefle dolu Jandarma Teşkilatımızın 182. Kuruluş Yıl Dönümü’nü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Jandarma Teşkilatımız, cennet vatanımızın her köşesinde mesai mefhumu gözetmeksizin, kaçakçılık ve organize suçlardan, asayişe, göçmen ve insan ticaretinden, trafik ve terörle mücadeleye kadar vatanımızın bölünmez bütünlüğü Milletimizin huzur, can ve mal güvenliğinin temini için fedakârca görev yapmaktadır.

Büyük bir aşk ve sadakatle görevini sürdüren Jandarma Teşkilatımız; eğitimli personeli, çağın gereklerine uygun teknolojik donanımı, disiplini ve vatan sevgisi ile görev ve sorumluluklarını yerine getirirken, hayata geçirdiği insan odaklı sosyal projeler ve kültürel hizmetlerle, Millet ile Devlet arasında önemli bir köprü görevini de yerine getirmektedir.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde de vatandaşlarımıza karşı her zaman hoşgörülü ve yardımsever olan, halkımızın sağlığı için yürütülen tüm faaliyetlerde en ön saflarda yerini alan Jandarma Teşkilatımız, Aziz Milletimizin gönlündeki o müstesna yerini daha da sağlamlaştırmıştır. Kahraman Jandarmamızın, vatandaşlarımızın huzur ve güveni için bugüne kadar yürüttüğü onurlu görevini bundan sonra da aynı bilinç, kararlılık ve fedakârlıkla ifa edeceğine yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Jandarma Teşkilatımızın 182’inci Kuruluş Yıl Dönümü’nü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan, millet ve bayrak uğruna şahadet mertebesine ulaşmış tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnetle anıyor, Jandarma personelimize aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.” dedi.

Diğer Haber

Resmi İlanların Sosyal Ağlarda Paylaşım Esasları Belirlendi

Basın İlan Kurumu, sosyal ağ hesaplarında resmi ilanları haberleştirerek paylaşan gazetelerin ek gösterge alabilmek için …